Nowoczesne klimatyzatory i ich funkcje

 Strona główna / Akcesoria i funkcje / Nowoczesne klimatyzatory i ich funkcje

Nowoczesne klimatyzatory i ich funkcje

nowoczesny klimatyzator

Niemalże każdy dostępny obecnie na rynku klimatyzator posiada kilka ciekawych funkcji, za pomocą których można regulować jego pracę. Do najważniejszych i najbardziej standardowych z nich należy chłodzenie, grzanie oraz nawilżanie powietrza. Niektóre klimatyzatory na bieżąco informują nas także o temperaturze panującej w danych pomieszczeniach w naszym domu oraz o stanie technicznym poszczególnych ich części, przede wszystkim filtrów czy też konieczności uzupełnienia wody.

Są to jednak tylko przykłady, bowiem możliwości niektórych klimatyzatorów mogą być znacznie większe. Jedną z najciekawszych funkcji wielu klimatyzatorów jest reset automatyczny. Urządzenie takie automatycznie wyłączy się, kiedy w budynku zniknie napięcie i włączy, gdy wszystko wróci do normy. Bardzo ważne jest to, że zostaną tutaj zachowane wszystkie wcześniejsze ustawienia.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest tryb nocny. W nocy klimatyzator automatycznie przejdzie z chłodzenia na grzanie, zaś rano – odwrotnie. Możemy oczywiście samodzielnie ustawić jaka dokładnie temperatura w poszczególnych pomieszczeniach nas interesuje, zaś klimatyzator dopasuje się do tych preferencji.

Niektóre klimatyzatory mogą pracować w trybie auto, samodzielnie dobierając najlepszą w danym momencie temperaturę. W zimie bardzo przydatna będzie funkcja gorącego startu, dzięki któremu unikniemy szybkiego napływu do pomieszczenia chłodnego powietrza zaraz po włączeniu urządzenia.

Wiele urządzeń posiada funkcję odświeżania powietrza, polegającą na napływie do pomieszczenia dodatkowego tlenu. W innych modelach spotkamy się z kolei z automatycznym oczyszczaniem oraz osuszaniem filtrów w momencie, kiedy są one wyłączone. Nowoczesne klimatyzatory mogą być również sterowane za pomocą pilota, co rzecz jasna znacznie ułatwia codzienne korzystanie z nich.