Klimatyzator – dlaczego warto go mieć?

 Strona główna / ABC klimatyzacji / Klimatyzator – dlaczego warto go mieć?

Klimatyzator – dlaczego warto go mieć?

dlaczego warto mieć klimatyzator

W trakcie upałów nikt nie wyobraża sobie przesiadywania w pomieszczeniu bez klimatyzacji – upał byłby nieznośny! A ponieważ w takie upały nie można też spędzać czasu na zewnątrz, konieczne staje się schronienie w domu – i wyposażenie go w klimatyzator! Dlaczego jeszcze warto go mieć?

Niektórzy uważają, że klimatyzacja w domu to duża przesada. Jednak gdy nadchodzą tropikalne upały, takie osoby same biegną do sklepu po klimatyzator, albo też męczą się w upale i schładzają na różne, dziwne sposoby – na przykład co chwilę wchodząc pod chłodniejszy prysznic.

Klimatyzator w domu to szansa nie tylko na ochłodę w czasie upałów, lecz również na oddychanie powietrzem czystym i zdrowym – filtry, przez które przepuszczane jest powietrze wyłapują bowiem wszystkie mikroby, drobnoustroje i wszelkie zanieczyszczenia. A zatem dom, w którym jest klimatyzator, to zdrowy dom! Niektórzy słyszeli o klimatorach i bardzo je sobie chwalą – przede wszystkim dlatego, iż są one o wiele tańsze niż prawdziwy klimatyzator. Jednakże – jak to zwykle bywa – tańsze wcale nie jest lepsze.

Klimatory mają różną moc chłodniczą i zdarza się, że nie sposób nawet sprawdzić jaką! Poza tym jeśli w domu jest na przykład dużo światła, będzie w nim zdecydowanie cieplej – a przy bardzo wysokiej temperaturze klimatory są po prostu zbyt mało wydajne, by sprostać ochłodzeniu domu!

Klimatyzator umożliwia swoim właścicielom podjęcie decyzji, jaka temperatura ma panować w pomieszczeniu i zawsze można tą wartość zmodyfikować. Obecnie wprowadza się zresztą tak wiele ulepszeń w systemie, że z wielką łatwością wybierzemy także masę innych parametrów – można na przykład tak zaprogramować sprzęt, aby włączał się sam, albo zakupić filtr nasączony specjalnym olejkiem zapachowym, który będzie wydzielany do oczyszczonego powietrza.

Klimatyzacja pozwoli poprawić jakość życia – szczególnie w letnie miesiące. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że już temperatura o wartości 25 stopni Celsjusza sprawia, że siedząc w pomieszczeniu możemy się czuć źle.