Klimakonwektory Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

 Strona główna / Czyszczenie i konserwacja / Klimakonwektory Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

Klimakonwektory Climaveneta - europejska jakość dla Twojego komfortu

W budynkach mieszkalnych i biurowych, obiektach handlowych lub w przemyśle istotne są również energooszczędne, w pełni funkcjonalne systemy klimatyzacji z agregatami chłodniczymi, pompami ciepła, klimakonwektorami o różnej konstrukcji oraz centralami wentylacyjnymi.

Typy central wentylacyjnych Climaveneta

Asortyment terminali hydronicznych, oprócz innych urządzeń produkowanych przez Climaveneta, obejmuje również nowoczesne, ciche i ekonomiczne klimakonwektory o różnych typach konstrukcji:

 • klimakonwektory do instalacji pionowej lub poziomej montowane na ścianie, na cokole lub pod ścianą;
 • Klimakonwektory typu kasetowego do montażu w systemie instalacji stojącej;
 • Klimakonwektory typu kanałowego do montażu kołowego w zawieszonych systemach ściennych lub kanałowych wraz z systemami kanałów;
 • klimakonwektory ścienne.

Zalety klimakonwektorów Climaveneta

Wśród wielu zalet termowentylatorów wiodącej włoskiej marki można wymienić

 • stosowanie wyłącznie sprawdzonych, niezawodnych i kontrolowanych systemów wentylacyjnych typu centrycznego lub stycznego z płynną regulacją prędkości wentylatora i natężenia przepływu powietrza,
 • zastosowanie wentylatorów o wysokiej wydajności z silnikami EC o zaawansowanej, cichej konstrukcji,
 • wszechstronność i różnorodność opcji instalacji w przypadku modeli z różnymi stronami wlotu i wylotu powietrza,
 • opcjonalne mieszanie świeżego powietrza,
 • Zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania falownikami,
 • Indywidualnie zaprogramowane ustawienia pilota i łatwa integracja ze scentralizowanym systemem sterowania,
 • Wysokowydajne wymienniki ciepła, wymienniki ciepła wbudowane,
 • Konfiguracje dla systemów 2- lub 4-rurowych,
 • Różnorodne akcesoria do montażu i dostosowania do systemu sterowania.

Poza tymi zaletami, na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja klimakonwektorów Climaveneta, wysoka jakość materiałów i komponentów, niski poziom hałasu, dostępność ekonomicznego trybu "nocnego" oraz łatwe przełączanie trybu pracy "zima-zima".

Zasady działania klimakonwektorów Climaveneta

W każdej klimakonwektorze za wymiennikiem ciepła znajduje się wentylator, w którym krąży podgrzany lub schłodzony płyn (woda lub ciecz). Powietrze z pomieszczenia jest usuwane przez wentylator i przechodzi przez wymiennik ciepła, gdzie jest ogrzewane lub chłodzone, a następnie rozprowadzane w całej objętości pomieszczenia. Standardowe klimakonwektory wyposażone są w filtry powietrza, systemy odprowadzania kondensatu (jeśli są wymagane) oraz automatykę sterującą. Chłód lub ciepło są doprowadzane do klimakonwektorów z agregatów chłodniczych lub pomp ciepła.

Rozróżnia się systemy dwururowe, które działają tylko na potrzeby chłodzenia, oraz systemy czterorurowe do ogrzewania lub chłodzenia.

Klimakonwektory zapewniają również wentylację i osuszanie środowiska wewnętrznego.

Działanie klimakonwektorów Climaveneta

Różne typy klimakonwektorów mogą być ustawiane i sterowane za pomocą indywidualnych i zdalnych paneli sterowania, poprzez grupę klimakonwektorów lub centralnie, Urządzenie może być obsługiwane przez pojedynczy mikroprocesorowy moduł sterujący wykorzystujący protokół Modbus, komunikujący się z zewnętrznym czujnikiem temperatury pomieszczenia lub wbudowanym termostatem.

Harmonogram można zaprogramować na codzienne lub miesięczne działanie systemu klimatyzacji.

lub .

Wszystkie moduły są zintegrowane w sieci master lub slave składającej się z maksymalnie 8 modułów. Te podjednostki mają swoje własne, niezależne ustawienia.

Stosowanie central wentylacyjnych Climaveneta

Energooszczędne systemy chłodzenia i ogrzewania budynków z klimakonwektorami (systemy 2- i 4-rurowe) okazały się bardzo popularne w budynkach administracyjnych i mieszkalnych, szpitalach, szkołach, biurach, laboratoriach, magazynach i halach produkcyjnych.

Systemy te charakteryzują się niezrównaną oszczędnością kosztów operacyjnych dzięki elastycznemu sterowaniu, technologii inwerterowej i wysoce energooszczędnym silnikom wentylatorów.