Klimatyzacja – kilka dodatkowych akcesoriów

 Strona główna / Akcesoria i funkcje / Klimatyzacja – kilka dodatkowych akcesoriów

Klimatyzacja – kilka dodatkowych akcesoriów

akcesoria do klimatyzacji

O to, czy klimatyzacja jest dobra, czy zła, od dawna toczy się spór. Jednakże, gdy tylko nadchodzą upały, każdy jest przekonany, że choćby posiadała jakiekolwiek minusy, lepiej ją mieć, niż jej nie mieć. Przegrzanie jest bowiem bardzo ryzykowne. Jednakże obecnie klimatyzator może posiadać bardzo wiele ulepszeń, które jeszcze bardziej usprawniają jego pracę i czynią ją skuteczniejszą. Prezentujemy kilka dodatkowych akcesoriów, które każdy klimatyzator powinien posiadać!

 

pompka skroplin1. POMPKI SKROPLIN -> Aby skropliny mogły być swobodnie usuwane z powierzchni klimatyzatora, konieczne jest czasem zamontowanie specjalnej pompki. Ponieważ wewnątrz nie ma ciśnienia, zaleca się oczywiście zastosowanie odpowiedniego, jak największego spadku rurki. Czasami pompka będzie jednak bardzo pomocna. Ułatwi to usuwanie skroplin, choć sprawi, że trzeba będzie częściej czyścić sprzęt. Jednak – warto!

 

filtr do klimatyzacji2. FILTRY -> W każdym klimatyzatorze musi znajdować się filtr – często montowane są nawet filtry dodatkowe. Te nowoczesne gwarantują nie tylko lepsze oczyszczenie powietrza z zanieczyszczeń, ale pozwalają również pozbyć się bakterii, a nawet usuwać przykre zapachy! Jeśli chcemy nadać pomieszczeniu jakiś ładny zapach, także jest to możliwe – niektóre filtry wypuszczają powietrze o przyjemnej woni. Nasączone są bowiem specjalnymi olejkami, które można samemu wybrać.

 

pilot sterujący klima3. PILOT STERUJĄCY -> Oczywiście, chodzi tu przede wszystkim o wygodę użytkowników, którą pilot sterujący niewątpliwie zapewnia. Warto mieć w domu również pilot uniwersalny, którym można obsługiwać urządzenie, gdy podstawowy pilot się zepsuje.

 

4. UCHWYTY DO MOCOWANIA JEDNOSTEK ZEWNĘTRZNYCHuchwyt do mocowania jednostek zewnętrznych -> Aby klimatyzator został z łatwością umieszczony na ścianie, konieczne jest posiadanie odpowiednich uchwytów do mocowania jednostek zewnętrznych. Oferowane są w wielu formach – stałych, przesuwnych, bądź też składanych.