Proces pracy AC: Jak działa klimatyzacja (AC)?

 Strona główna / ABC klimatyzacji / Proces pracy AC: Jak działa klimatyzacja (AC)?

Proces pracy AC: Jak działa klimatyzacja (AC)?

Teraz, gdy lato jest tutaj, jedną z rzeczy, która stanie się naprawdę niezbędna w twoim gospodarstwie domowym jest, zgadłeś - twój klimatyzator! Jednym z najczęstszych pytań dotyczących klimatyzacji jest to, jak działa klimatyzacja? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zamierzamy zagłębić się w to zagadnienie i opowiedzieć Ci o najdrobniejszych szczegółach dotyczących funkcjonowania Twojego systemu HVAC - więc zaczynajmy:

Klimatyzator, ogólnie rzecz biorąc, wykorzystuje proces naukowy na swoją korzyść, tj. proces znany jako przemiana fazowa, w którym skroplony związek chemiczny jest przekształcany w gaz, co kończy się pochłanianiem ciepła. Wykorzystanie tej cechy jest jak klimatyzator działa, gdzie wykorzystuje związki chemiczne, które mogą pomóc w parowaniu, jak również kondensacji wielokrotnie w ścisłej sieci składającej się z cewek

Roztwory chemiczne, o których tutaj mówimy, nazywane są czynnikami chłodniczymi, które posiadają w sobie bardzo szczególną cechę, która pozwala im się zmieniać w niskich temperaturach. Klimatyzator posiada również wentylatory, które są w stanie przenieść ciepłe powietrze, które jest obecne we wnętrzach, nad wężownicami, które są wypełnione zimnymi czynnikami chłodniczymi. Tak więc nawet jeśli patrzymy na klimatyzację centralną, to w ich obrębie znajdziemy szeroką sieć kanałów, które są tak skonstruowane, aby stale lejkowały powietrze do i z wężownic chłodzących.

Kiedykolwiek jest gorące powietrze, które jest przekazywane nad zimnymi cewkami parownika, które są niskie ciśnienie. Chłodziwo obecne w cewkach kończy się pochłanianiem ciepła i nieustannie przechodzi ze stanu ciekłego w stan gazowy. W celu zapewnienia maksymalnej wydajności chłodzenia, aircon musi być w stanie przekształcić chłodziwo, które jest w stanie gazowym z powrotem do stanu ciekłego. Aby to zrobić, element znany jako sprężarka poddaje czynnik chłodniczy wysokiemu ciśnieniu - proces ten jest kluczowy dla działania klimatyzatora, ponieważ wytwarza on niezwykle wysoki poziom ciepła, a nadwyżka ciepła, która powstaje w wyniku sprężania gazu, jest następnie wypuszczana na zewnątrz za pomocą innego zestawu cewek, które są znane jako cewki skraplacza wraz z wtórnym wentylatorem. Jak ten gaz, który został wypuszczony, chłodzi, zmienia stan z powrotem do cieczy i jest to proces cykliczny, który toczy się znowu i znowu.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem klimatyzatorów przenośnych, gdy Twoje wymagania są proste, musisz zrozumieć, jak działają klimatyzatory przenośne? Podstawowa różnica wynika z zastosowania chłodnic wyparnych, w przeciwieństwie do chłodnic na czynnik chłodniczy. Zamiast przepuszczać powietrze przez wężownice, jest ono generalnie przedmuchiwane przez cienką warstwę wody, która następnie odparowuje, wywołując uczucie chłodzenia. Ogólnie rzecz biorąc, przenośne klimatyzatory muszą mieć suche powietrze w pomieszczeniu, a powietrze, które wytwarzają, w rezultacie jest na ogół wilgotne. Choć są one niezwykle idealne dla gorącego i suchego klimatu, kiedy mówimy o wysokim poziomie wilgotności, jak w Wielkiej Brytanii, klimatyzatory przenośne mogą być również skuteczne w niektórych przypadkach.

Innym ważnym pytaniem, które ludzie mają w swoich umysłach, jest to dotyczące kosztów instalacji klimatyzatora. Każdy wie, że system klimatyzacji musi być zainstalowany przez doświadczonego, zarejestrowanego, profesjonalistę. Koszty instalacji generalnie różnią się w zależności od firmy, ale najczęściej odbywa się to w okolicach tysiąca funtów za jednostkę wewnętrzną. Koszt idzie w górę słowa, gdy mówisz o multi-split jednostek i zależy wyłącznie od tego, jak skomplikowany proces instalacji jest.

Teraz, gdy masz pojęcie o tym, jak działa air-con, możesz iść do przodu i wybrać najlepszą opcję, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom chłodzenia na lato. Upewnij się, że otrzymasz profesjonalną instalację klimatyzacji, abyś mógł mieć bezproblemowe lato bez żadnych problemów pojawiających się w systemie klimatyzacji i cieszyć się swoimi wnętrzami, które zostały ładnie schłodzone i wykonane niezwykle wygodne.

Jeśli jesteś kimś mieszkającym w Wielkiej Brytanii, którzy potrzebują eksperta klimatyzacji instalatora proszę czuć się swobodnie, aby zadzwonić Hamilton klimatyzacja na 020 8202 4540 i będą wysyłać jeden z ich inżyniera w miejscu tak szybko, jak to możliwe, aby pomóc.