Termoregulatory Mycond - realne oszczędności

 Strona główna / Czyszczenie i konserwacja / Termoregulatory Mycond - realne oszczędności

Termoregulatory Mycond - realne oszczędności

Jak wybrać spośród wielu modeli ten właściwy, który najlepiej nadaje się do konkretnego zastosowania? Jakich korzyści i oszczędności można się spodziewać po zainstalowaniu wybranego modelu? Ile termostatów jest potrzebnych w domu, mieszkaniu lub biurze? Każda z tych kwestii będzie rozpatrywana indywidualnie.

Dlaczego termostat?

Każdy nowoczesny system grzewczy lub chłodniczy w budynku wymaga systemu sterowania w celu zapewnienia lepszej ekonomii i utrzymania wymaganej temperatury w budynku, mieszkaniu lub biurze. Jest to konieczne, aby nie marnować niepotrzebnie gazu ani energii. Nie trzeba stale ogrzewać mieszkania, jeśli pomieszczenia są ciepłe od dłuższego czasu, nie trzeba ogrzewać kilku pięter hotelu, jeśli zajęte jest tylko jedno mieszkanie, nie trzeba ogrzewać pomieszczeń służbowych w weekendy, jeśli nikt tam nie pracuje. Jest to rozsądne i racjonalne podejście, a technologie oszczędzania energii stają się coraz bardziej popularne i ekonomicznie opłacalne w sektorze mieszkaniowym, produkcyjnym i handlowym. Ponadto silna tendencja do drożenia zasobów energetycznych zmusza do kalkulacji kosztów i szukania sposobów na oszczędzanie.

W praktyce nawet najprostsze termostaty pozwalają zaoszczędzić ponad 30% kosztów ogrzewania budynku. Nawet przy najprostszym termostacie, który może być użyty do ręcznego włączania ogrzewania, gdy mieszkańcy budynku wracają do domu lub pracownicy przychodzą do biura, system grzewczy będzie działał w sumie przez 8 lat roboczych, czyli dwa lub trzy razy krócej niż w przypadku braku regulatora, a oszczędności są oczywiste. Kocioł lub grzejniki można włączać i wyłączać ręcznie, co daje taki sam efekt. Jedynie w przypadku szczególnie silnych mrozów nie będzie obowiązywał minimalny tryb ogrzewania pomieszczeń. Co najważniejsze, nie będzie automatycznej regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniach. Oznacza to, że urządzenia grzewcze nie przestaną pracować po osiągnięciu wymaganego poziomu temperatury, co jest niezbędne do obniżenia kosztów ogrzewania. Ponadto pomagają one utrzymać wymaganą temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach: cieplejszą dla dzieci lub młodzieży oraz chłodniejszą i bardziej komfortową dla dorosłych lub pracowników biurowych. Wystarczy ogrzać tylko jedno lub dwa pomieszczenia wtedy, gdy są potrzebne, a to oznacza znaczne zmniejszenie powierzchni grzewczej, czyli znaczne oszczędności kosztów ogrzewania. Dzięki temu zyskujemy mniejszą powierzchnię grzewczą oraz dodatkowe oszczędności związane z bieżącą kontrolą temperatury otoczenia.

Typ termostatu

Zgodnie ze swoją nazwą, termostaty te są przede wszystkim przeznaczone do regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu. Czujniki temperatury są często umieszczane w obudowie tych urządzeń; niektóre modele mają jeszcze jeden czujnik temperatury NTC zamontowany w trzonie o długości 3 m, który jest zintegrowany z systemem łóżka termicznego i monitoruje temperaturę ogrzewania samego łóżka oraz powietrza w dolnej części pomieszczeń. Zintegrowane termostaty regulacyjne z ograniczeniem na czujnik temperatury podłogi.

Istnieje kilka podstawowych typów regulatorów temperatury:

  • regulatory temperatury dla ciepłego cokołu (wodne lub elektryczne);
  • Termostaty do systemów chłodniczych (do systemów typu split lub klimakonwektorów);
  • termostaty do systemów ogrzewania podłogowego;
  • Termostaty do elektrycznych systemów grzewczych (promienniki podczerwieni lub grzejniki konwekcyjne, systemy ogrzewania ciepłej wody, konwektory ścienne lub podłogowe itp;)
  • Termo-higrostaty do regulacji parametrów temperatury i wilgotności do sterowania osuszaczami, nawilżaczami i nagrzewnicami.

Są one zróżnicowane strukturalnie. Istnieją termoregulatory o różnym stopniu złożoności i funkcjonalności:

  • Mechaniczny, do ręcznej regulacji (włączanie/wyłączanie ogrzewania do ustawionej temperatury);
  • Elektromechaniczny z wyświetlaczem cyfrowym i funkcją timera (aktywacja/dezaktywacja timera);
  • Bardziej elastyczne, dotykowe, elektroniczne regulatory temperatury z harmonogramem sterowania, dziennym planem ogrzewania/chłodzenia pomieszczeń, przełączaniem między trybem letnim/zimowym, trybem niskiego zużycia energii ON/OFF i wieloma innymi funkcjami;
  • Sterowanie przez Wi-Fi umożliwia płynne i dokładne sterowanie "pogodą w domu" przez Internet.

Jest oczywiste - im bardziej skomplikowany termostat (termostat), tym jest droższy i powinien być wybierany zarówno pod względem kosztów, jak i użyteczności.

Jaki regulator temperatury jest potrzebny dla budynku, dla mieszkania lub ile ich potrzeba w biurze?

Termostat mechaniczny Mycond Basic jest przeznaczony do prostej i niezawodnej regulacji on/off oraz automatycznego włączania systemu grzewczego po osiągnięciu żądanej temperatury w pomieszczeniach. Jego zaletą jest możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur, co pozwala na sterowanie zarówno systemami ogrzewania, jak i chłodzenia. Jest to niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztów ogrzewania w biurach i warsztatach, w pomieszczeniach magazynowych oraz w budynkach.

Jeżeli w domu prywatnym zainstalowany jest kocioł gazowy, a obwody grzewcze na ziemi są podłączone do poszczególnych pomieszczeń, wygodnie jest umieścić na każdym obwodzie grzewczym termoregulator, który ogrzewa poszczególne strefy w pomieszczeniu. Automatyka będzie również automatycznie włączać ogrzewanie w kuchni, gdy pracuje kuchenka, lub włączać ogrzewanie we wszystkich pokojach z wyjątkiem dziecięcego, gdy na zewnątrz nie będzie już zbyt zimno. W ten sam sposób można również obniżyć temperaturę ogrzewania w nocy lub w słoneczny zimowy dzień, gdy pomieszczenia są ogrzewane przez słońce. Przykład: Termostat cyfrowy Mycond New-Touch z czujnikiem temperatury powietrza i/lub czujnikiem podłogowym. Kontrolowanie przegrzewania się systemu ogrzewania podłogowego jest ważne w przypadku pokryć drewnianych.

Ta sama zasada regulacji i sterowania temperaturą powietrza w domu jest również wymagana w przypadku systemów pomp ciepła. Zamontowany na ścianie programowalny termostat Mycond Orb-Heat włączy ogrzewanie na dwie minuty przed przyjściem właściciela domu lub utrzyma najbardziej ekonomiczny tryb pracy podczas jego nieobecności. W tym samym czasie w pokoju dziecięcym będzie ciepło, w pokoju dziecinnym wygodnie, a w sypialni chłodno, co zapewni dobry sen. Można uwzględnić bezwładność systemu grzewczego, zdalnie sterować ogrzewaniem i ustawić temperaturę powietrza w poszczególnych pomieszczeniach przed powrotem do domu z pracy lub szkoły. Można to zrobić za pomocą termostatu Mycond Elite Wi-Fi poprzez dodatek zainstalowany na gadżecie.

Jeśli pomieszczenia są zintegrowane w jedną wspólną przestrzeń, wystarczy ogólny regulator temperatury; jeśli pomieszczenia są oddzielone drzwiami lub sufitami, wymagane są regulatory dla każdej strefy grzewczej. Termostat programowalny można ustawić dla kilku podobnych pomieszczeń.

Ważne jest, aby termostat był zainstalowany w miejscu, w którym przebywają ludzie, z dala od drzwi i grzejników.

Jeśli w budynku biurowym zainstalowany jest niezależny system ogrzewania/klimatyzacji, należy zainstalować centralny system sterowania ze zdalnymi indywidualnymi czujnikami temperatury i centralną jednostką sterującą. Jeśli w budynku znajduje się tylko kilka pomieszczeń służbowych, ogrzewanie można włączyć na żądaną temperaturę, przekręcając pokrętło (przyciski), a następnie wyłączyć je ponownie przed opuszczeniem budynku lub ustawić najbardziej ekonomiczny tryb pracy za pomocą ściennego termostatu cyfrowego zainstalowanego w obszarze roboczym.

Jeśli pomieszczenia są wyposażone w promienniki, promienniki podczerwieni lub grzejniki ścienne, szczególnie ważne jest kontrolowanie temperatury powietrza w miejscach, w których znajdują się użytkownicy, ponieważ powietrze nie jest ogrzewane natychmiastowo i nerwowo w dużych ilościach przez te systemy grzewcze. Ciepłe powietrze z grzejników przepływa pod górę, co nie od razu stwarza komfortowe warunki, zwłaszcza przy małej cyrkulacji powietrza lub w wysokich pomieszczeniach. Po zainstalowaniu w strefie przebywania ludzi termostat Mycond Touch będzie precyzyjnie sterował pracą grzejników i utrzymywał żądaną temperaturę. Chroni to zdrowie Twoich pracowników i zapewnia sukces Twojej firmy.

Podczas eksploatacji pompy ciepła do chłodzenia budynku w celu oszczędzania energii przydatne będą termoregulatory do sterowania systemem klimakonwektorów. Uniwersalne regulatory temperatury Mycond ORB Fan przeznaczone do pracy w szerokim zakresie temperatur, będą sterować nie tylko chłodzeniem, ale również pracą klimakonwektora w chłodnych porach roku.

Termostat Mycond TRF-B2F jest przeznaczony do sterowania klimakonwektorami w trybie tylko chłodzenia; można go łatwo i wygodnie ustawić zarówno ręcznie, jak i przez Internet.

Wyjątkowe programowalne regulatory temperatury Mycond Elite Fancoil ze zdalnym sterowaniem przez Wi-Fi są idealne do sterowania systemami ogrzewania/chłodzenia wnętrz z konwektorami wewnętrznymi lub podłogowymi z wewnętrznym obiegiem powietrza.

Ile termostatów jest potrzebnych? Oprócz jednego termostatu do ogrzewania/chłodzenia całego pomieszczenia (pojedyncza strefa) można zainstalować kilka termostatów dla poszczególnych obiegów grzewczych w pomieszczeniach, obiegów grzejnikowych lub grzejników. Zapewni to większy potencjał oszczędności. Należy również pamiętać, że całkowite obciążenie termostatu często nie przekracza 16 A, jeśli obliczenia opierają się na elektrycznych systemach grzewczych, i do 3 A - w przypadku obliczeń systemów ogrzewania ciepłej wody.

Wyniki badań

Regulatory temperatury firmy Mycond są bardzo uniwersalne pod względem konstrukcji i funkcjonalności. Jeśli nie ma potrzeby indywidualnej regulacji temperatury w kilku pomieszczeniach, bardziej racjonalne i proste jest zastosowanie niezawodnego i prostego mechanicznego regulatora temperatury. Jednak w celu uzyskania maksymalnych oszczędności zaleca się stosowanie termostatu cyfrowego z możliwością indywidualnego ustawienia, który będzie sterował klimatem na kilku piętrach w różnych pomieszczeniach mieszkalnych lub roboczych. Co najlepsze, strefę komfortu można kontrolować w wybranym miejscu.

Wysoki stopień organizacji regulatora temperatury umożliwia efektywne dostarczanie ciepła, zapewnienie bardziej komfortowych warunków życia mieszkańcom domu lub mieszkania oraz oszczędności w opłatach przez cały rok.

To proste! Po prostu kup termostat Mycond i zainstaluj go w swoim mieszkaniu lub domu - korzyści będą widoczne już w następnym miesiącu płatności.