Przegląd klimatyzatorów dostępnych na rynku

 Strona główna / Wybór klimatyzatora / Przegląd klimatyzatorów dostępnych na rynku

Przegląd klimatyzatorów dostępnych na rynku

klimatyzator stacjonarny

Stosunkowo niedawno klimatyzatory dość powszechnie kojarzyły się z bardzo dużym wydatkiem, przez co uważano je za prawdziwy luksus. Obecnie jednak ceny takich rzeczy znacznie spadają, przez co z roku na rok wyraźnie zwiększa się grono ich użytkowników – coraz więcej ludzi może sobie na nie pozwolić.

 

Na rynku spotkamy się z bardzo szerokim wyborem takich rzeczy, ale podstawowa decyzja sprowadza się tutaj do dwóch rozwiązań: klimatyzatory split oraz przenośne. Musimy poświęcić na to nieco czasu i dobrze zastanowić się, które dokładnie rozwiązanie będzie lepsze akurat w naszym przypadku – klimatyzator występujący w formie przenośnej czy też cały system split, zbudowany z dwóch części.

 

Oczywiście, podstawową funkcją każdego rodzaju klimatyzatora jest chłodzenie powietrza. Na rynku dostępne są również takie modele, które służą do ich ogrzewania. Bardzo ważną rzeczą przy wybieraniu klimatyzatora jest obliczenie jego optymalnej mocy. Nie jest to jednak proste, przez co warto zwrócić się w tej kwestii do osoby która dobrze się na tym zna i wie, na co należy zwrócić przy tym uwagę.

 

Klimatyzator przenośny jest rozwiązaniem przede wszystkim bardzo wygodnym i praktycznym. Można ustawić je w dowolnym, odpowiadającym nam akurat miejscu i w razie potrzeby szybko przenieść gdzieś indziej. Niestety, taka mobilność idzie w parze z nieco mniejszą wydajnością, przez co klimatyzatory te nie w każdym przypadku będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Inną wadą tego rozwiązania jest to, że takie klimatyzatory charakteryzują się dość głośną pracą; znacznie obniża to ogólny komfort ich użytkowania.

 

Decydując się na klimatyzator stacjonarny prawdopodobnie wybierzemy urządzenie typu split. Taki system składa się z dwóch połączonych ze sobą elementów. Część zewnętrzna jest ustawiana za oknem, podczas gdy wewnętrzna – w środku danego pomieszczenia. Oferują one wyższą wydajność ale mogą być nieco droższe, a ich montaż musi być przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę.