Wybieramy idealny klimatyzator

 Strona główna / Wybór klimatyzatora / Wybieramy idealny klimatyzator

Wybieramy idealny klimatyzator

idealny klimatyzator

3 podstawowe rodzaje klimatyzatorów dostępne na rynku:

Jednym z najbardziej podstawowych rozwiązań jakie mamy tutaj do wyboru są klimatyzatory przenośne. Są one przede wszystkim bardzo praktyczne, bowiem do ich zamontowania nie jest konieczne uszkadzanie ściany. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić do poprawnego działania takiego sprzętu jest bliskość okna – ciepłe powietrze może dzięki temu być wypuszczane z pomieszczenia za pomocą specjalnej rury. Mimo wszystko jednak takie klimatyzatory mają bardzo wiele wad. Są dość głośne i zajmują dużo miejsca, a przy tym wszystkich ich wydajność pozostawia zwykle wiele do życzenia.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem są klimatyzatory typu Split. Składają się one z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Obecnie na rynku spotkamy wiele ich odmian, które różnią się od siebie przede wszystkim sposobem montażu; zdecydowanie największą popularnością cieszą się jednak klimatyzatory ścienne, które mogą dodatkowo występować w najróżniejszych wzorach i odmianach kolorystycznych. Jest to wbrew pozorom bardzo ważne, bowiem dzięki temu taki klimatyzator można zamontować nawet w ciekawie urządzonej sypialni czy salonie i nie bać się o to, że cały wystrój danego pomieszczenia zostanie w taki sposób zaburzony. Kolor biały jest tutaj podstawowy, ale w sklepach bez problemu znajdziemy nawet klimatyzatory wykończone elementami drewnianymi czy metalowym – dzięki temu zawsze dopasujemy je do interesującego nas akurat stylu, nierzadko wzbogacając nawet dane wnętrze o niebanalną dekorację. Klimatyzator taki można zamontować zaraz pod sufitem; popularne są także klimatyzatory kasetonowe. Wybór zależy tu oczywiście od charakteru danego pomieszczenia i naszych preferencji.

Jeszcze jednym rozwiązaniem godnym polecenia są klimatyzatory double split. Stanowią one bardziej rozbudowane już systemy, za pomocą których możemy zapewnić sobie klimatyzację w kilku różnych pomieszczeniach jednocześnie.