Ogrzewanie i klimatyzacja budynków komercyjnych

 Strona główna / Czyszczenie i konserwacja / Ogrzewanie i klimatyzacja budynków komercyjnych

Ogrzewanie i klimatyzacja budynków komercyjnych

Jest to doskonałe i kompaktowe rozwiązanie do ekonomicznej kontroli klimatu w hotelach i restauracjach, budynkach biurowych i administracyjnych, obiektach sportowych, centrach rekreacyjnych, ośrodkach wypoczynkowych z basenami, obiektach biznesowych i innych obiektach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU najskuteczniej integrują się w systemach z klimakonwektorami, centralami wentylacyjnymi i innymi niskotemperaturowymi nagrzewnicami kanałowymi, wykorzystując wodę lub inne odporne na zimno media jako nośnik ciepła.

Zalety pomp ciepła Mycond

 • Pompy ciepła MCU/MCRU wykorzystujące alternatywne źródła energii - ogrzewanie miejskie - są opłacalnym zamiennikiem systemów zasilanych gazem, paliwem stałym lub energią elektryczną i nadają się do ekonomicznej modernizacji systemów ogrzewania i chłodzenia.
 • Modele MCU nadają się do wszystkich zastosowań związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem: wydajność chłodzenia wynosi 30 ... 130 kW, a wydajność ogrzewania 35 ... 140 kW.
 • Wysokowydajne sprężarki spiralne, zmodernizowane i wysokiej jakości izolowane powietrzem aluminiowo-metalowe i płaszczowo-rurowe wodne wymienniki ciepła kilkakrotnie obniżają koszty ogrzewania i chłodzenia w porównaniu z tradycyjnymi kotłami.
 • Wykorzystanie ciepła usuwanego podczas operacji chłodzenia (w modelach MCRU) do podgrzania wody do 55°C skutkuje zmniejszeniem strat ciepła, a w konsekwencji kosztów operacyjnych. Tryb 100% odzysku ciepła jest szczególnie przydatny, gdy pomieszczenia mają być chłodzone, a woda podgrzewana do użytku domowego.
 • Jednostki MCU/MCRU pracują z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R410A, który jest całkowicie przyjazny dla środowiska.
 • Modułowa konstrukcja umożliwia dobór systemu jak najbardziej zbliżonego do nominalnej wydajności grzewczej i chłodniczej, a także zwiększenie całkowitej wydajności do 2 MW.
 • Jednostka kogeneracyjna Mycond MCU/MCRU jest doskonałym wyborem dla nowych budynków, kompletnym rozwiązaniem do ogrzewania, klimatyzacji i ciepłej wody użytkowej, takich jak baseny komercyjne.
 • Stabilna praca w niskich temperaturach i kompaktowa instalacja zewnętrzna są łatwe do zainstalowania na miejscu lub na ziemi obok budynku.
 • Łatwa i szybka instalacja przy niskich kosztach skutkuje niskimi nakładami inwestycyjnymi.

Cechy pompy ciepła MCU/MCRU ze skraplaczem chłodzonym powietrzem

 1. Wysokiej jakości komponenty: sprężarki rotacyjne Copeland (1, 2 lub 4), parowniki płaszczowo-rurowe, skraplacz typu V, zawór rozprężny.
 2. Wygodne sterowanie - naścienny panel sterowania - zdalny sterownik, zdalny dostęp za pośrednictwem protokołów MODBUS.
 3. Wysoka wydajność temperaturowa: dla MCRU -15 ... +46 °C, dla MCU -10 ... +46 °C.
 4. Dostępne w grupach do 16 modułów o wydajności chłodniczej do 2 MW.
 5. Funkcje bezpieczeństwa: ochrona przed przeciążeniem sprężarki, autodiagnostyka, ochrona przed wysokim i niskim ciśnieniem, przeciążenie wentylatorów, panel elektryczny.

Modułowe pompy ciepła powietrze/woda serii MCU

Pompy ciepła serii MCU lub MCRU z odzyskiem ciepła.

Seria STANDART MCU-YH jest standardowo wyposażona w parownik płaszczowo-rurowy oraz sterownik mikroprocesorowy trzeciej generacji. Każda pompa ciepła z tej grupy może pracować w trybie grzania lub chłodzenia za pomocą sterownika nadrzędnego, co jest przydatne, gdy system działa bez przerwy. Ekonomiczna praca na 1. poziomie mocy, a następnie na 2. poziomie mocy, odpowiednia dla częściowego lub pełnego obciążenia.

RECOVERY MCU-YHR to model pompy ciepła ze 100% odzyskiem ciepła. Zawiera uszczelnioną sprężarkę spiralną R410A, miedziano-aluminiowy wymiennik ciepła z efektywnym wewnętrznym wymiennikiem ciepła oraz wentylator osiowy. Modele mogą pracować w różnych trybach: chłodzenie, ogrzewanie pomieszczeń; chłodzenie + rekuperacja (wykorzystanie nadmiaru ciepła do podgrzewania wody); przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Szczególnie nadaje się do obiektów o stałym zapotrzebowaniu na ciepłą/zimną i gorącą wodę: restauracje, szpitale, hotele, pensjonaty, ośrodki zdrowia.

EVI MCU-YHE to seria niskotemperaturowych pomp ciepła Musond do wydajnego ogrzewania/chłodzenia w zastosowaniach komercyjnych. Sprężarka to wysokowydajna, trwała i ekonomiczna technologia EVI firmy EMERSON, pracująca w temperaturach do -25 °C. Wężownica powietrzna i wodna zostały zaprojektowane i zwymiarowane w celu osiągnięcia wyższych mocy grzewczych i chłodniczych.

Seria TECHNO MCU to nowa seria wszechstronnych i energooszczędnych pomp ciepła z wentylatorami EC, zaprojektowanych do ciągłej pracy w trybie chłodzenia lub grzania w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych do -20°C. Unikalny system sterowania z zaworem elektronicznym, elastyczna regulacja prędkości wentylatora dla aluminiowego wymiennika ciepła, sprężarka spiralna - wszystkie komponenty są idealnie dobrane do ekonomicznej i wydajnej pracy pompy ciepła w procesach przemysłowych lub instalacjach komercyjnych.

Modułowe pompy ciepła MCU brytyjskiej marki Mycond to nowa generacja energooszczędnych urządzeń wykorzystujących alternatywne źródła energii. Te modułowe jednostki, oparte na nowoczesnej technologii, która jest najbardziej opłacalnym sposobem na zapewnienie kontroli mikroklimatu i zapotrzebowania na ciepłą wodę przez cały rok. Pompy ciepła Mycond serii MCU/MCRU, ze względu na niski koszt, są ekonomicznie opłacalnym sprzętem do modernizowanych i nowych systemów ogrzewania/chłodzenia.